Подигнута оптужница против Глигора Алексића због кривичног дјела Изазивање опште опасности
25.11.2024.
Окружно јавно тужилаштво у Требињу је након спроведене истраге, дана 15.11.2024. године, подигнуло оптужницу против Глигора Алексића због кривичног дјела кривичног дјела Недозвољена производња и промет оружја или експлозивних материја, почињеног у стицају са кривичним дјелом Изазивање опште опасности, а која оптужница је потврђена од стране судије за претходно саслушање Основног суда у Требињу.
Оптужницом се Глигору Алексићу ставља на терет да је дана 08.10.2024. године неовлаштено на јавном јесту носио непознато ватрено оружје- пиштољ, калибра 7,62 мм х 25 мм, чије набављање или држање је грађанима дозвољено, али за које ватрено оружје- пиштољ је знао да нема оружани лист и одобрење надлежног органа за држање или ношење, а што је супротно члану 8. Закона о оружју и муницији, да би потом осумњичени Глигор Алексић у чијој непосредној близини је било неколико малољених лица, свјестан да је наведено ватрено оружје опасна ствар чије опаљење метка може изазвати опасност за живот људи, што је осумњичени и хтио, испалио најмање два пројектила у правцу бокса за псе који се налази непосредно уз стамбену зграду у наведеној улици, одмах испод прозора станара, а који пројектили су поред наведеног бокса погодили и оштетили фасаду зграде, тротоар уз зграду као и олук на згради, у којој су се у том тренутку налазили станари са малољетном дјецом, што је све, код истих изазвало осјећај страха и угрожености за живот, након чега је осумњичени напустио лице мјеста, а пиштољ предао непознатим лицима.
Дакле, на јавном мјесту носио ватрено оружје чије је набављање грађанима дозвољено а за које није имао оружани лист нити дозволу надлежног органа и пуцањем из ватреног оружја изазвао опасност за живот људи,
чиме би осумњичени Глигор Алексић починио кривично дјело Недозвољена производња и промет оружја или експлозивних материја из члана 361. став 4. Кривичног законика Републике Српске, у стицају са кривичним дјелом Изазивање опште опасности из члана 394. став 1. Кривичног законика Републике Српске, а све у вези са чланом 56. истог Законика.ло Фалсификовање исправе из члана 347. став 2. Кривичног законика Републике Српске.
Напомена:
„Потврђивање оптужнице против одређене особе не значи да је та особа заиста и одговорна за почињење кривичног дјела. Према принципу пресумпције невиности, свако се сматра невиним за кривично дјело док се правоснажном пресудом не утврди његова кривица.“
„Потврђивање оптужнице против одређене особе не значи да је та особа заиста и одговорна за почињење кривичног дјела. Према принципу пресумпције невиности, свако се сматра невиним за кривично дјело док се правоснажном пресудом не утврди његова кривица.“
Приказана вијест је на:
Повратак на врх