Приједлог за одређивање притвора према осумњиченој С. И.
ОКРУЖНО ЈАВНО ТУЖИЛАШТВО У БИЈЕЉИНИ
Број: ИТ- П-1-45/25
Бијељина, 18.12.2025. године
ПРИЈЕДЛОГ ЗА ОДРЕЂИВАЊЕ ПРИТВОРА ПРЕМА ОСУМЊИЧЕНОЈ С. И.
Окружно јавно тужилаштво у Бијељини је након саслушања осумњичене, дана 18.12.2025. године, упутило судији за претходни поступак Основног суда у Зворнику, Приједлог за одређивање мјере притвора према осумњиченој С. И., због постојања основане сумње да је починила кривично дјело – Неовлаштена производња и промет опојних дрога из члана 207. став 1. Кривичног законика Републике Српске.
Осумњичена се терети да је дана 16.12.2025. године, у граду Зворнику, иако је знала да се ради о опојној дроги и психотропиним супстанцама, као и да је неовлаштено држање ради даље продаје исте забрањено, а што је и хтјела, неовлаштено, у путничком моторном возилу држала двије (2) пвц кесе у којима се налази зелена биљна материја која својим изгледом асоцира на опојну дрогу Цанабис Сатива Л конопља, бруто масе 19 грама, као и једну (1) бијелу пвц кесу у којој се налази бијела материја која својим изгледом асоцира на психотропну твар Амфетамин – Спеед, бруто масе 1 кг и 27 грама.
Према осумњиченој С. И. је предложено одређивање притвора, из разлога прописаних одредбама члана 197. став 1. тачка б) и тачка в) Закона о кривичном поступку Републике Српске.
“Овом објавом не прејудицира се исход кривичног поступка и не нарушава се принцип пресумпције невиности. Свако се сматра невиним док се правоснажном пресудом не утврди његова кривица.”

