Predložena mjera pritvora za Sevludina Kamberovića (32) iz Živinica
Kantonalno tužilaštvo Tuzlanskog kantona je sudiji za prethodni postupak Općinskog suda Živinice stavio prijedlog za određivanje mjere pritvora za Sevludina Kamberovića (32) iz Živinica zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično djelo nasilničko ponašanje u sticaju sa lakim tjelesnim povredama.
On je osumnjičen da je u kasnim večernjim satima 9. avgusta 2026. godine, nakon što je vozilom odvezao njemu poznatu djevojku u šumsko područje u okolini Živinica, prema njoj ispoljio nasilničko ponašanje više puta je udarajući po glavi i tijelu, te joj uputio ozbiljne prijetnje po život i tjelesni integritet. Nakon toga se vozilom sa njom uputio nazad u Živinice i nastavio sa nasiljem i prijetnjama, gdje je djevojka uspjela pobjeći i zatražiti pomoć.
Policijski službenici PU Živinice su pronašli osumnjičenog i lišili ga slobode 10. avgusta. Nakon kriminalističke obrade on je uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu predat u nadležnost Tužilaštva.
Postupajući
tužilac je donio naredbu o provođenju istrage i ispitao Kamberovića.
Molimo
Vas da pri preuzimanju ili prenošenju informacija koje objavljuje Kantonalno
tužilaštvo Tuzlanskog kantona o predmetima
u kojima su osobe osumnjičene ili optužene za krivična djela imate u
vidu presumpciju nevinosti iz člana 3.
Zakona o krivičnom postupku FBiH u kojem je u stavu 1 definisano da se svako
smatra nevinim za krivično djelo dok se pravosnažnom presudom ne utvrdi njegova
krivnja

